تور بازدید از پتروشیمی پارس

14 اسفند 1402
بازدید جمعی از دانشجویان از پتروشیمی پارس و نشستی دوستانه با مدیرعامل پتروشیمی پارس جناب آقای مهندسی سیاوش میرحاجی

تور بازدید از پتروشیمی پارس عسلویه 📌 توسط دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه با همکاری مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس برگزار گردید

در بازدید یک روزه‌ی 40 نفر از دانشجویان در تاریخ 1402/12/08 ضمن بازدید از تاسیسات و فرآیندهای پتروشیمی و پالایش طی جلسه ای با مدیرعامل پتروشیمی پارس جناب آقای سیاوش میرحاجی در خصوص نحوه ی استخراج ، انتقال، پالایش گاز، تولیدات و محصولات داخلی و صادراتی و آخرین فناوری و دانش‌ فنی کسب‌شده صحبت شد. مهندس میرحاجی با بیان ایجاد نوآوری و خودکفایی کشور در زمینه های مختلف دانشجویان را به کارهای تحقیقاتی، تولید و کارآفرینی به دنبال نوآوری دعوت نمود. پاسخگویی متخصصان و کارشناسان واحدهای مختلف به سوالات دانشجویان از دیگر برنامه های این بازدید یک روزه بود. میرحاجی اظهار داشت پتروشیمی پارس با رویکردی نو همواره سعی در پیشرو  بودن  در حوزه مسئولیت های اجتماعی هستند و به دنبال تقویت ارتباط صنعت با آموزش است.

زینب قره داغی، مدیر مرکز رشد زیست فناوری دانشگاه با بیان ضرورت برگزاری تورهای علمی-صنعتی در بدنه دانشگاهی اظهار داشت در این تورها علاوه بر ایجاد امید و نشاط دانشجویی، فرصت‌های فراوانی جهت انجام طرح های تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه و صنعت و جرقه ها اولیه گسترش نوآوری و تکنولوژی به وجود خواهد آمد.